מחשב נייד לא עולה

המחשב נייד לא עולה? ריפר לאב מזמינה אתכם לנסות כמה דברים.

ריפר לאב – מעבדת מחשבים בתל אביב, מובילה במתן פתרונות, תיקון תקלות במחשבים ניידים, החלפת רכיבים במחשבים ניידים ועוד. אם המחשב נייד לא עולה, אנו נשמח לעזור. התקשרו עכשיו: 03-540-5555, ונשמח לייעץ ולסייע במידת האפשר.

מחשב נייד לא עולה

הטיפ הראשון שיש לנו בשבילכם זה שלפני הכל, בצעו כיבוי של המחשב הנייד, פרקו את הסוללה מהמחשב הנייד, נתקו כבל החשמל, וחברו הכל מחדש. לפעמים ריסט פשוט פותר את הבעייה.

ניתן להבחין בין כמה סוגים של תקלות מסוג מחשב נייד לא עולה. המחשב נייד לא עולה בכלל, כלומר הוא תקוע עוד בשלב ה-BIOS. המחשב נייד לא עולה כאשר הוא נתקע בעת טעינת מערכת ההפעלה או שהמחשב נייד לא עולה כאשר הוא נתקע לאחר טעינת מערכת ההפעלה. כמובן שישנם עוד סוגים רבים של תקלות מחשב נייד לא עולה, ואילו התקלות הנפוצות ביותר.

כאשר המחשב נייד לא עולה עוד בשלב ה-BIOS, עובדה זו מצביעה על אי תקינותו של לוח האם. במקרה כזה רצוי להגיע מייד למעבדה, ולא לנסות לתקן לבד. מעבדת מחשבים ריפר לאב מובחנת משאר מעבדות המחשבים בארץ בכך שביכולתה לתקן לוחות אם ברמת הרכיב, ובכך לחסוך את העלות של רכישת לוח אם חדש.

כאשר המחשב נייד לא עולה ונתקע בעת טעינת מערכת ההפעלה, ניגש לבדוק את הדיסק הקשיח, ואת מערכת ההפעלה המותקנת עליו. בתחילה ננסה להעלות את המחשב במצב בטוח (Safe Mode) ולראות אם הוא עולה. אם הוא לא עולה מדובר בכישלון בדיסק הקשיח. במקרה כזה מומלץ להחליף את הדיסק הקשיח. בכדי להציל את המידע החיוני בדיסק הקשיח, ניתן יהיה לבצע התקנה מחדש של מערכת ההפעלה, ולהפעיל את כלי מתקן השגיאות של הדיסק המובנה במערכת ההפעלה, ולגבות את הנחוץ לדיסק חיצוני תקין. לא מומלץ להמשיך לעבוד על דיסק קשיח לא תקין. אומנם המחשב הנייד יעבוד לאחר התיקון, אך לא בצורה תקינה, ויתקע לעיתים תכופות.

כאשר המחשב הנייד לא עולה לאחר טעינת מערכת ההפעלה, והינו נתקע לקראת טעינת שולחן העבודה, לא ניתן לשלול בעייה בדיסק הקשיח, אך ייתכן גם כי מדובר בבעיית תוכנה למשל אולי נמחקו אחד או יותר מהקבצים החיוניים למערכת ההפעלה, כתוצאה מכך נוצר כישלון בטעינה. במקרה כזה, ניתן לנסות ולהתקין את מערכת ההפעלה מחדש, שבאפשרותה להשלים את הקבצים החסרים. בעיית תוכנה נפוצה נוספת הינן תוכנות צד שלישי כגון כאנטי וירוס, דרייברים שהסרתן תטפל בבעייה.

אילו כמובן רק דוגמאות למחשב נייד לא עולה, וכמובן שישנן הרבה סיבות. למשל, מאוורר לא תקין מביא להתחממות המחשב, ועל ידי כך לתקיעתו, ואז המחשב לא יעלה. או אם למשל המחשב נפל ונחבט ברצפה, מאוד ייתכן כי כמה רכיבים זזו ממקומם, כגון, הזיכרונות או כבל הדיסק הקשיח ניתקו ממקומם. במקרה כזה ניתן יהיה לפתוח את המחשב לנתק ולחבר מחדש את הזיכרונות ו/או כבל הדיסק הקשיח ולחבר היטב מחדש.

הערה: אם אתם נתקלים במסך שחור, אבל המחשב נדלק, ונשמע שהוא מתקדם בטעינת הנתונים, לא בהכרח מדובר בתקלת מחשב נייד לא עולה. ייתכן ומדובר בתקלה אחרת הקשורה למסך או לכרטיס מסך, כאשר המחשב עצמו תקין.

בכל מקרה שמדובר בתקלה ברכיבים אלקטרוניים, כמו הלוח, הדיסק הקשיח וכו`, לא מומלץ לתקן לבד, ויש לפנות למעבדת מחשבים מקצועית ומוסמכת, שתטפל בתקלה.

ריפר לאב מעבדת מחשבים בתל אביב תשמח לעמוד לשירותכם. לייעוץ, לסיוע נשמח לעזור. אנא התקשרו 03-5405555 ונשמח לעמוד לשירותכם.

השאיפה שלנו - 100% לקוחות מרוצים.