למה כדאי להתקין אנטי וירוס?

חיפוש קצר בגוגל יעלה תוצאות רבות של אנטי וירוסים. חלק מחברות האנטי וירוס דורשות תשלום עבור המוצר שלהן וחלקן מעניקות את אותו שירות בחינם. תוכנת האנטי וירוס רצה תמיד ברקע בזמן שהמשתמש גולש במחשב ואמורה להגן על המחשב מפני תקיפות ווירוסים. תפקידה של תוכנת האנטי וירוס הוא להתריע בפנינו כאשר נשקף איום למחשב שלנו.

מכיוון שהאנטי וירוס רץ תמידית ברקע הוא גוזל ממשאבי המערכת וחלקם של המחשבים (הישנים) אף מתקשים לעבוד כאשר תוכנה זו גוזלת ממשאביהם הדלים. בחירת והתקנת אנטי וירוס תלויה רבות באופי השימוש שלכם במחשב והתדירות. במידה ואתם כל היום נמצאים על המחשב רצוי כי תרכשו תוכנת אנטי וירוס אשר תגן עליכם ותמנע תקיפות וחדירת וירוסים לתוכו. במידה ואתם עושים שימוש במחשב של מספר פעמים בשבוע תוכלו להתקין תוכנה חינמית שתספק את שימושיכם.

למה כדאי לרכוש מערכת הפעלה חוקית?

גם מי שמתקין תוכנת אנטי וירוס חשוף לווירוסים אך במידה מועטה יותר ועל כן אם המחשב שלכם יכול לעמוד בעומס וחזק דיו כדי להריץ את תוכנת האנטי וירוס רצוי שתתקינו כזאת. במידה ולא היזהרו והימנעו מהורדת קבצים ממקומות שאינם ידועים והקפידו לא להוריד תוכנות רבות ממקורות לא אמינים ונפוצים. כאמור גם מי שמתקין תוכנת אנטי וירוס חשוף לווירוסים אך פחות, תוכנות האנטי וירוס צריכות לספק הגנה לעיתים ממשהו חדש וזר להן שרק עכשיו יצא ועל כן לא תמיד הן מעודכנות מפני איומים חדשים. תוכנת אנטי וירוס שרכשתם אומנם מעודכנת יותר מתוכנה חינמית אך בסופו של דבר כולן עושות את אותה העבודה ואין אף תוכנת אנטי וירוס שיודעת לחסום הרמטית מפני וירוסים.


פעולות אשר כדאי להימנע מהן וכך לשמור על המחשב מפני הידבקות:


פתיחת מיילים ממקורות לא ידועים עלולים להכיל בתוכם קבצים שנושאים על גביהם וירוסים ועל כן מומלץ ישר למחוק אותם. כניסה לקישורים לא ידועים ואתרי אינטרנט מפוקפקים גם היא מגדילה את רמת החשיפה לסכנה מפני וירוסים ומי שעושה זאת מומלץ לו להתחמש באנטי וירוסים שלרוב יוכלו להתמודד עם בעיה זו. הורדת קבצים מתוכנות שיתוף היא מקור מרכזי בו חודרים וירוסים למחשב ועוקפים את האנטי וירוס לכן השתדלו לא להוריד קבצים שאינם נפוצים ועדיף כי תימנעו מהורדות אלו בכלל. נקודה אחרונה אשר חשוב לציין היא חיבור כוננים חיצוניים כגון דיסק און קיי והארד דיסקים שלא שלכם אל המחשב, אילו הם מעבירי וירוסים ידועים ביותר אשר חושפים את המחשב שלכם לכל הצרות והתחלואות אשר הביאו עימם מהמחשבים הקודמים אשר ביקרו בהם.

 

 

 


ריכזנו עבורכם מספר תוכנות חינמיות מומלצת בהם תוכלו להסתייע כאשר אתם משתמשים במחשב:


Avast
Microsoft Anti-Virus (רק לבעלי ווינדוס מקורי)
AVG

 


אז ככה חשוב מאוד שתתקינו תוכנת אנטי וירוס אם אינכם בקיאים בתפעול המחשב ואתם חשופים למקורות זרים של מידע. התקנת אנטי וירוס כדאית בעיקר במחשבים בהם משתמשים ילדים אשר נכנסים ולוחצים על כל דבר מתוך סקרנות. אם המחשב שלכם חלש/ ישן ואינו יכול להריץ את תוכנת האנטי וירוס מכיוון שזו מאטה אותו במיוחד אל תתקינו אך תדעו שעליכם לנקוט זהירות כפולה ולפתוח עיניים שבעתיים בעת השימוש באינטרנט.

השאיפה שלנו - 100% לקוחות מרוצים.